Przeczytaj raport i sprawdź, jak wydać książkę

poniedziałek, 21, wrzesień 2015 13:02

Kolekcjoner chwil

Written by Wieszcz Narodowy
Rate this item
(2 votes)

Kolekcjoner chwil” to książka będąca poetyckim zapisem przeżyć, emocji i refleksji autora na przestrzeni kilkudziesięciu lat, od wczesnej młodości aż po starość. To niemal pamiętnik – poezja bardzo osobista, chwilami wręcz intymna, bo przeznaczona dla samego siebie. Zresztą oddajmy głos autorowi:
 Moje wiersze podzieliłyby zapewne los wielu pamiętników i jako pamiątka rodzinna, przewiązane wstążeczką, ugrzęzłyby na zawsze w szufladzie, gdyby nie kilka konkursów poetyckich, na które zdecydowałem się wysłać parę z nich. Zawsze były zauważane i dobrze oceniane. Zdobywały nagrody i wyróżnienia. Miałem też kilka publikacji w czasopismach literackich. Poza tym, zauważyłem, że podobają się ludziom. Wiele razy byłem proszony o ich przesłanie albo deklamowanie. Nieraz obiecywałem, że je kiedyś wydam drukiem. No i mam listę tych, którzy na to czekają. To chyba decydujący powód.

Jan Stanisław Rutkowski – dziennikarz, poeta, zdobywca II nagrody w ogólnopolskim konkursie poetyckim „GRONI”, III nagrody w kategorii „poezja” w VI Mazowieckim Konkursie Małej Formy Literackiej (2006), I nagrody w V Ogólnopolskim Konkursie Poezji im. Zbigniewa Herberta (2007), I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie na Legendę Doliny Charlotty (2007), II nagrody w I Międzynarodowym Konkursie im. Zbigniewa Herberta, organizowanym przez BrandBook London Publishing Ltd (2008), oraz wyróżnienia w kategorii „proza” w XIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim FSON Kraków (2006).

 

Autor: Jan Stanisław Rutkowski
Stron: 268
Format: 145x205
ISBN: 978-83-7856-304-4
Oprawa: Miękka
Cena: 28,00

Kup już teraz na:

http://oceanksiazek.pl/literatura/kolekcjoner-chwil-detail

 

Additional Info

  • Tytuł książki: Kolekcjoner chwil
  • Autor: Jan Stanisław Rutkowski
  • Kategoria: Beletrystyka
  • Opis książki: Jan Stanisław Rutkowski – dziennikarz, poeta, zdobywca II nagrody w ogólnopolskim konkursie poetyckim „GRONI”, III nagrody w kategorii „poezja” w VI Mazowieckim Konkursie Małej Formy Literackiej (2006), I nagrody w V Ogólnopolskim Konkursie Poezji im. Zbigniewa Herberta (2007), I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie na Legendę Doliny Charlotty (2007), II nagrody w I Międzynarodowym Konkursie im. Zbigniewa Herberta, organizowanym przez BrandBook London Publishing Ltd (2008), oraz wyróżnienia w kategorii „proza” w XIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim FSON Kraków (2006).
  • Okładka: Okładka
Last modified on poniedziałek, 21, wrzesień 2015 13:10
More in this category: « Zwierzątkowe abecadło