Przeczytaj raport i sprawdź, jak wydać książkę

środa, 07, sierpień 2013 08:50

Dlaczego Klub Pisarza a nie facebook

Written by Wieszcz Narodowy
Rate this item
(3 votes)
Dlaczego Klub Pisarza a nie facebook czy tweeter lub inne portale społecznościowe?
 
Moi drodzy, facebooka i inne portale stricte społecznościowe przypominają trochę wielki  dworzec miejski, lotnisko lub… wesele z dużą ilością gości. Dlaczego? Jest dużo ludzi, na pewno spotkamy wiele interesujących osób, na pewno może być ciekawie, możemy porozmawiać, pośmiać się, czegoś dowiedzieć, ale w takim miejscu nie będziesz chciał czy chciała stale pracować nad ważnym dla Ciebie projektem. Owszem – możesz pochwalić się innym ludziom obok Ciebie co robisz, kim jesteś – co piszesz itp. Lecz najprawdopodobniej zostaniesz zagłuszony, przekrzyczany, nie skupisz uwagi i nie natrafisz na towarzystwo dobrane pod Twoje zagadnienia. Brak jest atmosfery pracy i profesjonalizmu. Niewątpliwie facebook i inne portale są na chwilę obecną technologicznym arcydziełem, ale natłok ludzi, którzy korzystają z tego środka komunikacji powoduje chaos, a jakość dyskusji i wartość tematów sprowadza się często do oglądania filmików z kotami. Jest to na pewno fantastyczne narzędzie do komunikacji i spędzania wolnego czasu, lecz nie jest to miejsce do wydajnej i przyjemnej pracy nad książką.
 
Nasz klub przypomina przytulną cichą czytelnię, nastrojową kawiarnię oraz ekskluzywną, ale kameralną salkę konferencyjną. W takim miejscu spotykasz ludzi zainteresowanych mocno pisaniem książek, więc dyskusje o „kotkach” raczej odłożymy na później. Nad jakością i poziomem dyskusji czuwają nasi redaktorzy i na pewno będą dbali, aby ten klub nie był miejscem dla wulgarnych i prymitywnych wypowiedzi. Z drugiej strony jesteśmy ludźmi otwartymi i nie ma dla nas tematów tabu, pod warunkiem, że będą one zagadnieniami poruszanymi w Waszych książkach. 
 
Nasz klub zapewnia funkcjonalność bardzo podobną do facebooka, więc jeśli poruszasz się po tego typu portalach społecznościowych również tutaj szybko się odnajdziesz. Różnica jest taka, że nasz portal to kameralny klub osób, które mają za cel pisać i wydawać jak najwięcej jak najlepszych bestselerów oraz uczestniczyć w życiu pisarzy. 
Więc jeśli nie jesteś jeszcze w klubie – koniecznie się zapisz już teraz!
 
Last modified on środa, 07, sierpień 2013 09:07