Przeczytaj raport i sprawdź, jak wydać książkę

środa, 07, sierpień 2013 09:24

Wgrywanie zdjęć i tworzenie albumów

Written by Kacper Kucharski
Rate this item
(0 votes)

Zakładka „zdjęcia” jest miejscem, w którym możesz wrzucać fotografie i albumy, którymi chcesz się podzielić z innymi. Nie prowadzimy jakiegoś kodeksu zdjęć nakazanych i zakazanych, lecz przyjmujemy zasadę, by były one chodź trochę zbieżne z pisaniem książek, dziennikarstwem, Twoją aktywnością w tej branży itp. Dbajmy o to, by nasz klub trzymał wysoki poziom i nie zniżał się do wizerunku jaki kreują inne znane portale społecznościowe.  

Co zatem wrzucać? Na pewno, tak jak pisaliśmy wcześniej, miło będzie, jeśli poznamy się „osobiście” i zobaczymy na jednym ze zdjęć Ciebie! Dobrym pomysłem jest wstawienie zdjęć swojej książki (np. okładki), ciekawych ilustracji ze swoich książek lub może innych, które Was zaintrygowały lub rozśmieszyły.

Na pewno wrzucamy i będziemy zachęcać do publikowania zdjęć ze wszystkich wydarzeń związanych z książkami – np. premiery Waszych utworów, spotkania z autorami, czytanie publicznie fragmentów, podpisywanie książek, fotorelacje z premier, szkoleń, konferencji itp.

Pisanie książki to nasze życie, więc dzielmy się wrażeniami z innymi, stwórzmy w tej branży otoczkę podobną do tej znanej z show businessu. To od książki wywodzą się najczęściej najlepsze hollywoodzkie produkcje, jak Władca Pierścieni czy Harry Potter i tak samo jak po film DVD ludzie sięgają po książkę.

Jeśli sami będziemy budować taki wizerunek, z pewnością poczujemy się jak celebryci J, więc nie wahajmy się i publikujmy fotografię z każdego wydarzenia, w którym bierzemy udział, a ma ono związek z książkami.

Funkcjonalnością działu „zdjęcia” jest możliwość dodawania komentarzy do poszczególnego zdjęcia, polubienie danej fotki czy albumu – na wzór Lubię To z facebooka (to na nic nie wpływa, lecz właściciel fotografii czuje się doceniony i cieszy się, ze ktoś docenił jego zdjęcie).

Ciekawą opcją dodatkową jest możliwość zaznaczenia osób na fotografii – w tym celu, gdy zdjęcie jest już dodane, klikamy przycisk „dodaj tag do zdjęcia”. Na fotografii pojawi się kwadracik, który możemy wycelować na wybranej osobie i następnie w polu poniżej dopisać wybraną osobę. Jest to ciekawa funkcjonalność, bo przy zdjęciach grupowych nie musimy pisać pod spodem, że trzeci od lewej przy lampie to Pan Zbyszek, a ósma od okna to Grażynka. Wystarczy, że użytkownik najedzie na twarz danej osoby, a automatycznie pojawi się chmurka z podpowiedzią kto jest na tej fotografii (aby dodać klubowicza na opisie – musi być on Twoim znajomym, w sensie oprogramowania strony).

Po udanym dodaniu tagów – opisaniu fotografii osobami – inni użytkownicy mogą przejść bezpośrednio do profilu danej osoby po kliknięciu chmurki z podpowiedzią na ich twarzy. 

 

Przeczytaj kolejne artykuły o tym co i jak można robić w naszym Klubie Pisarza w dziale "o klubie, czyli z czym to się je

Last modified on środa, 07, sierpień 2013 09:42
Kacper Kucharski

Kacper Kucharski

Lubię literaturę biznesową oraz mistycyzm

Website: casse.pl