Przeczytaj raport i sprawdź, jak wydać książkę

wtorek, 10, luty 2015 16:48

Jak pisać o seksie?

Written by Ewa Wiecha
Rate this item
(3 votes)

Jak pisać o seksie?

Relacje damsko-męskie rzadko kiedy mają swój koniec przy kawiarnianym stoliczku. W większości przypadków tworzona powieść dotyczy osób dorosłych, którzy przecież nie są seksualnymi abstynentami. Jak zatem opisać scenę erotyczną w taki sposób, aby pobudziła wyobraźnię, lecz nie wywołała niesmaku?

 

Infantylność na bok

Uważasz, że zdrobnienia są sexy? No cóż, pamiętaj, że to co Ty lubisz, niekoniecznie lubią inni. Pamiętaj, że zbyt duża ilość zdrobnień może sprawić, że czytelnik będzie zniesmaczony całą sceną erotyczną. Takiego zabiegu możesz użyć tylko wówczas, kiedy chcesz przejaskrawić dane wydarzenie lub pokazać, jak bardzo dane zachowanie irytuje bohatera/bohaterkę.

 

Pełna nagość?

Pisząc scenę erotyczną, musisz się najpierw zastanowić ile chcesz czytelnikowi pokazać. Czy ma to być ostre porno, czy może jedynie subtelnie zrzucone majtki na podłogę? Od tego zależy ile i z jaką intensywnością będziesz opisywać. Jeśli stawiasz na opcję full hardcore, musisz to robić z bardzo dużym wyczuciem. Opis powinien się rozwijać w miarę postępowania akcji – pozwól czytelnikowi dojrzeć do czytanych doznań. Jeśli jednak wolisz wersję soft, wówczas skup się na szczegółach. Opisz pocałunek, zrzucone ubranie, urwij scenę w najbardziej ekscytującym momencie.

 

Wczuj się

Jak pisać o TYCH sprawach, żeby nie przesadzić? Pamiętaj, tak jak i w seksie na żywo – nie możesz ani przegrzać, ani niedocieplić. Jak znaleźć ten pożądany środek? Po prostu wczuj się. Przypomnij sobie swój najlepszy seks, ewentualnie wyobraź sobie ze szczegółami to, co chciałbyś przeżyć. Skup się na każdym elemencie tej sceny. Gdzie się ona odbywa? W co jesteście ubrani? Jak szybko postępuje akcja? Jakie dźwięki Wam towarzyszą? Jeśli już to czujesz, siądź do pisania.

 

Nie zapominaj o emocjach

Dobrze napisana scena erotyczna powinna wywołać rumieniec na twarzy czytelnika. I Twojej też. Dlatego nie zapominaj o emocjach – zarówno Twoich, czytelnika, jak i opisywanych postaci. Znów wróć do swojej wymarzonej sceny miłosnej. Pomyśl, jakbyś się wtedy czuł. Jakie myśli by Ci towarzyszyły? Opisuj wszystko, co zdołasz zarejestrować w swojej wyobraźni – przyśpieszony oddech, drobne zmiany w mimice, czułe wyznania, a może wręcz przeciwnie – brak jakichkolwiek czułości i sam dziki seks? Puść wodze fantazji

 

Słowa, ach słowa

Nie każdy z nas jest w stanie napisać erotyk w stylu „W malinowym chruśniaku”. Jednak każdy z nas czuje, które słowa lepiej lub gorzej opisują daną scenę. Jeśli chcemy napisać pełną romantyzmu historię pierwszego razu bohaterów, wówczas decydujmy się na delikatne metafory i ograniczmy wulgaryzmy. Z kolei, kiedy nasz bohater decyduje się na rozładowanie swojej żądzy z przypadkową dziewczyną lub prostytutką, wówczas  możemy nieco ostrzej opisać cały akt. Kluczem do sukcesu jest wyobrażenie sobie całej sytuacji. Wówczas słowa same popłyną.

Ewa Wiecha

Ewa Wiecha

Dziennikarka, copywriterka, redaktorka: sn2.eu, sn2world, welt.sn2world

Website: zlamanepioro.blogspot.com