Przeczytaj raport i sprawdź, jak wydać książkę

sobota, 19, sierpień 2017 22:34

Jak nie przesłodzić romansu?

Written by Ewa Wiecha
Rate this item
(0 votes)

Romans rządzi się swoimi prawami. Jednym z nich jest skupienie się na romantycznej więzi między głównymi bohaterami oraz ich emocjach. W końcu to chcą przeczytać jego fani. Jednakże w tym całym zamieszaniu bardzo łatwo przesadzić i stworzyć cukierkowatą historyjkę, od której będzie wręcz mdliło. Jak uniknąć takiej sytuacji, która nawet najbardziej zapalonego wielbiciela romansów zniechęci do tego gatunku? To proste – wystarczy dodać nieco innych scen!

Wątki poboczne w romansie

Najlepszym sposobem na rozrzedzenie cukru zawartego w dialogach i całej fabule, jest wplecenie wątków pobocznych o zupełnie innym charakterze. Dramatyczne, z pogranicza thrilleru czy wręcz erotyczne – to wszystko doskonale wyważy zbytnią słodycz romantycznych uniesień. Warto je przeplatać na zmianę z główną fabułą, dzięki czemu czytelnik będzie miał chwilę oddechu od rozpalającego się romansu. Istotne, aby te dodatkowe wątki również bezpośrednio dotyczyły głównych bohaterów, dzięki czemu pokażemy też, iż ich miłość będzie wystawiana na próby i nie jest idealistyczna.

Niesłodzony język

Inną istotną kwestią są wykorzystywane słowa. Zbyt wiele zdrobnień zemdli każdego i ostatecznie zniechęci czytelnika do kontynuowania lektury. Dlatego jeśli chcesz uniknąć cukierkowatości, przede wszystkim wyeliminuj ją z dialogów między bohaterami. Oczywiście, postacie mogą przechodzić etap, w którym będą sobie słodzić, jednakże na dłuższą metę jest to zwyczajnie nierealne. Prędzej czy później do każdego związku zagląda szara rzeczywistość, w której nie ma miejsca na Misiaczki, Pysiaczki i inne Koteczki w ilości hurtowej. Jeśli jednak chcemy, aby bohaterowie mieli swoje ksywki, warto ich używać wyłącznie w określonych, intymnych sytuacjach. Wówczas nie tylko nadamy im większe znaczenie, ale także podkreślimy wagę pewnych scen rozgrywających się między bohaterami.  

Ewa Wiecha

Ewa Wiecha

Dziennikarka, copywriterka, redaktorka: sn2.eu, sn2world, welt.sn2world

Website: zlamanepioro.blogspot.com