Przeczytaj raport i sprawdź, jak wydać książkę

niedziela, 16, lipiec 2017 23:03

Typ bohatera: bad boy

Written by Ewa Wiecha
Rate this item
(0 votes)

Dziewczyny na jego widok piszczą z zachwytu. Mężczyźni go szanują a pracodawca toleruje, bo mimo swoich dziwactw, jest dobry w tym co robi. Bad boy, czyli facet, któremu nikt się nie oprze. Jak stworzyć takiego bohatera?

Bad boy, czyli kto?

Bad boy to w wolnym tłumaczeniu osoba, z reguły mężczyzna, który ma w nosie konwenanse i normy społeczne. Obserwując jednak to, w jaki sposób jest on przedstawiany w literaturze i filmie, można dodać do tej definicji takie elementy jak: specyficzny styl ubierania się (nonszalancja, często dżinsy, skórzana kurtka, ewentualnie marynarka i koszula do jeansów, bez krawata), bycie przystojnym (w lekko pierwotnym stylu), zarost i sarkastyczne poczucie humoru. Bad boy porusza się najczęściej przy pomocy motocyklu i ma przynajmniej jedno uzależnienie, które pozornie jest niegroźne. 

Jak stworzyć bad boya?

Nie jest to trudne, szczególnie, że wiele jego odmian zdążyło się już w światowej kulturze pojawić. Ważne, aby stworzyć jego charakter w taki sposób, by pozornie był twardy i nieugięty a w środku – lękliwy. Istotna jest także nonszalancja, lekceważenie reguł (społecznych, prawnych i tych obowiązujących w danym miejscu pracy) oraz jakaś cecha charakteru, która sprawia, że mimo wszystko nie odrzucamy tej postaci całkowicie. Może to być specyficzny humor, pokazywanie od czasu do czasu ludzkiej twarzy czy też po prostu – ukazanie, jak się zakochuje. 

Bad boy a happy end

Pozornie te dwa terminy się wykluczają, ponieważ bad boy to często postać tragiczna, która skrywa w sobie pewne dramaty. Jednak nie jest to niemożliwe do osiągnięcia. Aby otrzymać szczęśliwe zakończenie, ważne jest pokazanie przemiany bohatera i uświadomienie sobie przez niego, co jest tak naprawdę dla niego w życiu ważne. Wówczas będzie on do tego dążył aż w końcu osiągnie upragnione szczęście. 

Ewa Wiecha

Ewa Wiecha

Dziennikarka, copywriterka, redaktorka: sn2.eu, sn2world, welt.sn2world

Website: zlamanepioro.blogspot.com