Przeczytaj raport i sprawdź, jak wydać książkę

środa, 07, czerwiec 2017 22:17

Jak napisać opowiadanie erotyczne?

Written by Ewa Wiecha
Rate this item
(1 Vote)

Historie erotyczne nie są wbrew pozorom zarezerwowane jedynie dla blogów o niskiej jakości treści, przyciągających tłumy napalonych nastolatków. To również forma sztuki, którą można wykorzystać do innych utworów. Opowiadanie erotyczne może bowiem stanowić odrębny utwór lub służyć jako element innego. Jak je poprawnie napisać?

Język w opowiadaniach erotycznych

Wbrew pozorom sztuka pisania pikantnych opowieści nie jest taka całkiem prosta. Przede wszystkim łatwo tutaj o wulgarność, która nie jest mile widziana wśród bardziej wyrafinowanych czytelników. Z tego powodu należy uważaj na język i dostosować go do tempa akcji. Początkowo powinien on być zwyczajny – taki jak w każdej innej odmianie opowiadania. Długie, niezbyt kwieciste, ale też nie całkowicie proste zdania, dobrze skonstruowane dialogi – to dobry wstęp do akcji. W miarę jej rozwoju do języka powinny być w coraz większym stopniu wplatane słowa związane z fizycznością. Opis ciała, wydzielin, podniecenia, emocji – to wszystko powinno się znaleźć. Wulgarne określenia nie są całkowicie niedopuszczalne – umiejętnie użyte, mogą podkreślić podniecenie bohaterów. Ważne, aby również długość i konstrukcję zdań dopasować do sceny – im goręcej się robi, tym krótsze zdania i mniejsze dialogi. 

Bohaterowie pikantnych opowiadań

Nie zawsze muszą być nieziemsko przystojnymi modelami czy modelkami. Mogą to być zwyczajni ludzie, tacy, których mijamy codziennie na ulicy. Mogą przypominać naszych znajomych, sąsiadów czy też nas samych. To, kogo umieścimy w takim opowiadaniu, zależy od nas. Ważne, aby to nie były postacie całkowicie wyidealizowane. Sztuczność zabija libido, szczególnie u czytelnika. Osoby sięgające po tego typu literaturę chcą przeżyć dreszczyk emocji, a trudno o niego w sytuacji, gdy trudno się jest utożsamić z głównymi postaciami. 

Ewa Wiecha

Ewa Wiecha

Dziennikarka, copywriterka, redaktorka: sn2.eu, sn2world, welt.sn2world

Website: zlamanepioro.blogspot.com