Przeczytaj raport i sprawdź, jak wydać książkę

poniedziałek, 13, marzec 2017 21:58

Internet – pomocnik czy przeszkadzacz?

Written by Ewa Wiecha
Rate this item
(0 votes)

Internet na stałe wszedł w naszą codzienność. Dzięki laptopom, tabletom i smartfonom mamy do niego stały dostęp. Pozwala na wyszukiwanie setek informacji, jednak czy w trakcie pisania jest on pomocny? Jak wykorzystywać Internet, by nasza praca twórcza była jak najbardziej owocna?

Jak korzystać z Internetu?
W trakcie pisania istotne jest, aby przeprowadzać odpowiedni research i uzupełniać informacje na niektóre z opisywanych problemów. W tym przypadku Internet stanowi nieocenioną pomoc, ponieważ w kilka sekund możemy sprawdzić zarówno ile waży płetwal błękitny, jak też jakie ulice krzyżują się w centrum Radomia. Jest to znacznie wygodniejsze od przesiadywania w bibliotece, gdzie często takie poszukiwania zajęłyby kilka godzin. Oczywiście, w sytuacji, gdy potrzebujemy bardzo dokładnych informacji np. z zakresu psychologii, książka jest znacznie lepszym źródłem wiedzy. Ale gdy chcemy jedynie coś sprawdzić „na już”, Internet sprawdzi się idealnie.

Jak NIE korzystać z Internetu?
Internet nie jest mile widziany w sytuacji, gdy mamy wszystkie informacje i powinniśmy usiąść do pisania. Zamiast tego błąkamy się po stronach, sprawdzając dziesięć razy Facebooka, trzydzieści razy pocztę, dwa razy wzrost jakiś aktorów i piętnaście razy odpalając jakąś mini gierkę. Wówczas nasza uwaga całkowicie się rozprasza a wena – znika. Dlatego, kiedy chcemy zacząć pisać, najlepiej jest po prostu włączyć tryb samolotowy w laptopie lub wyłączyć router. Wtedy, całkowicie bez Internetu, można na spokojnie zasiąść do pisania. Owszem – na początku będzie to dość trudne i pewnie z nawyku kilka razy włączymy przeglądarkę. Jednak warto nad tym pracować – z czasem uda nam się skupić i korzystać z sieci wyłącznie w sytuacji, gdy naprawdę będziemy tego potrzebować do pisania.

Last modified on poniedziałek, 13, marzec 2017 20:01
Ewa Wiecha

Ewa Wiecha

Dziennikarka, copywriterka, redaktorka: sn2.eu, sn2world, welt.sn2world

Website: zlamanepioro.blogspot.com