Przeczytaj raport i sprawdź, jak wydać książkę

poniedziałek, 28, listopad 2016 09:31

Wyjdź z ram!

Written by Ewa Wiecha
Rate this item
(0 votes)

Wyjdź z ram!

Uważasz, że dobrym pisarzem jest tylko ten, kto codziennie pisze po kilka stron a przed ekranem laptopa spędza minimum 8 godzin? W takim razie najwyższa pora na to, abyś opuścił ramy stereotypowego myślenia. Bo w ten sposób nigdy nie osiągniesz sukcesu!

Biurko? Niekoniecznie!

W dobie powszechnego korzystania z laptopów i tabletów, nie jesteśmy już przykuci do biurek czy nawet własnego domu. Jeśli nie lubisz siedzenia w czterech ścianach a biurko odbiera Ci wenę – wyjdź z laptopem pod ręką i zacznij pisać tam, gdzie Ci będzie najwygodniej. Kawiarnia, łąka, ławka w parku – wybierz miejsce idealne dla Ciebie. A jeśli wolisz pozostać w domu – również nie musisz przesiadywać za biurkiem. Równie dobrze możesz pisać w łóżku, na podłodze czy nawet na stojąco. Grunt, aby poczuć przypływ weny!

Osiem godzin, X stron

Niektórzy uwielbiają narzucać sobie rygor. Jeśli to nie jest opcja dla Ciebie – to dobrze! Brak sztywnej dyscypliny wcale nie oznacza, że nie ukończysz nigdy swojej książki. Po prostu musisz wybrać to, co jest dla Ciebie najbardziej optymalne. Ważne, aby nie przekładać pisania „do świętego dygdy” i nie szukać możliwych wymówek, by się od niego wymigać. Jeśli pisanie jest Twoją prawdziwą pasją – wsłuchaj się w siebie i pisz, kiedy naprawdę poczujesz przypływ weny!

Klasyka? Nie, dziękuję!

Choć mawia się, że klasyka nigdy nie wychodzi z mody, wcale nie jest czymś, co każdy musi umieć napisać. Nie musisz znać na pamięć podstawowych zasad kompozycji, aby stworzyć bestseller. Oczywiście – całkowita ignorancja nigdy nie jest mile widziana. Co innego jednak świadome wychodzenie poza schemat i bawienie się nowymi wariantami. W ten sposób możesz stworzyć coś oryginalnego, co, być może, zapewni Ci pełen sukces! Ważne tylko, aby wyrywać się z tych ram świadomie. Wówczas będziesz mógł je zastosować również do późniejszych dzieł!

Ewa Wiecha

Ewa Wiecha

Dziennikarka, copywriterka, redaktorka: sn2.eu, sn2world, welt.sn2world

Website: zlamanepioro.blogspot.com