Przeczytaj raport i sprawdź, jak wydać książkę

środa, 10, sierpień 2016 11:39

Wybierz brykę dla bohatera!

Written by Ewa Wiecha
Rate this item
(0 votes)

Wybierz brykę dla bohatera!

Designerski garbus, ekskluzywne Infiniti a może standardowy Opel? Tak jak i prawdziwi ludzie, tak i nasi bohaterowie mogą posiadać rozmaite pojazdy, które wyrażają ich pozycję społeczną oraz osobowość. Jak zatem dobrać samochód do swojej postaci?

Bogaty czy biedny?
Jeśli zależy Ci na ukazaniu dwóch skrajnych punktów na osi finansowej, wybieraj również samochody z dwóch skrajnych półek cenowych. Złom za bezcen, psujący się przy każdej możliwej okazji kontra najnowocześniejszy model SAABa, któremu nie oprze się żaden milioner. To nie wszystko – oprócz skrajności istnieją przecież i stany średnie, w których również widać pewne wyraźne rozwarstwienie. Innym samochodem będzie się przemieszczał student dojeżdżający do swojej pierwszej pracy, a innym dorobkiewicz z dwójką dzieci na utrzymaniu. Dlatego dobrze zapoznać się z trendami samochodowymi w różnych przedziałach cenowych. W ten sposób będziesz na bieżąco i, co najważniejsze, będziesz mógł wsadzić swojego bohatera w najpopularniejszy samochód danych czasów!

Ponurak czy wesołek?
Oprócz statusu majątkowego, samochód może również wyrażać charakter bohatera lub ukazywać wyzwaną przez niego ideologię. Ogórkiem z pacyfką raczej nie będzie jeździł dyrektor wielkiej korporacji a do luksusowego mercedesa z siedzeniami obitymi skórą nie wsiądzie weganka. Dobrze jest się zastanowić nad tym, kim właściwie jest nasz bohater i w jaki sposób wykorzystuje swój samochód. Jest to tylko środek transportu czy może prowadzenie to dla niego forma relaksu? Jeździ codziennie czy tylko od święta, by pokazać się sąsiadom? Choć te kwestie wydają się błahe, warto nad nimi się nieco zastanowić. W ten sposób bowiem samochód będzie dopełniał osobowość bohatera a nie będzie stanowić zbędnego balastu. Nie ma sensu bowiem tworzyć człowieka pod markę samochodu – wówczas cała koncepcja może się szybko rozsypać jak domek z kart!

Ewa Wiecha

Ewa Wiecha

Dziennikarka, copywriterka, redaktorka: sn2.eu, sn2world, welt.sn2world

Website: zlamanepioro.blogspot.com