Przeczytaj raport i sprawdź, jak wydać książkę

czwartek, 23, czerwiec 2016 10:23

Jak stworzyć dom bohatera?

Written by Ewa Wiecha
Rate this item
(0 votes)

Jak stworzyć dom bohatera?

Tworząc postać należy zwrócić uwagę na wiele istotnych czynników. Zazwyczaj skupiamy się na jego charakterze, sposobie wysławiania się i cechach fizycznych. Co jednak z jego domem? Czy miejsce zamieszkania może nam coś powiedzieć na temat samego bohatera? Przekonaj się sam!

 

Porządek czy bałagan?

To, w jakim stanie jest dom lub mieszkanie bohatera, dość dobitnie ukazuje czytelnikowi z jakim człowiekiem ma do czynienia. Stopień czystości oddaje bowiem główne cechy charakteru. Schludność, bałaganiarstwo, pedantyzm… Każdy z tych elementów może zostać opisany w przeróżny sposób i łączony z konkretnymi przymiotami danej postaci. Przykładowo bohater na co dzień utrzymujący higieniczny porządek może mieć miejsce w domu, gdzie jest od zawsze bałagan i w którym trzyma przedmioty, do których ma sentyment. Z kolei wyeksponowana półka wśród bałaganu może sugerować co jest istotne dla danej osoby. Niezależnie od tego czy to będą zdjęcia rodzinne, dyplomy czy bibeloty, będą świadczyć o tym, jakie dana postać posiada priorytety w swoim życiu.

 

Wystrój wnętrz a charakter

Nie tylko porządek mówi wiele o ludziach – również to, w jaki sposób organizują swoją przestrzeń życiową. Dobór kolorów, styl mieszkania lub domu oraz wszelkie ozdoby świadczą o tym, z jakim człowiekiem mamy do czynienia. Przykładowo: ciężko wyobrazić sobie postać cynicznego mordercy mieszkającego w czystym małym domku z dywanami na podłogach i zdjęciami rodzinnymi na ścianach. Z kolei osoba pozytywnie nastrojona do życia raczej nie będzie spędzać całego dnia w pokoju z czarną tapetą i czerwonym łożem. Dlatego jeśli chcemy opisywać dom bohatera, należy jego wnętrze dostosować do charakteru postaci. Nie musi to być nic szczegółowego – czasem wystarczy drobny akcent w postaci obrazu lub gadżetu, który zasugeruje czytelnikowi, kim właściwie jest dana osoba.

Last modified on czwartek, 23, czerwiec 2016 10:24
Ewa Wiecha

Ewa Wiecha

Dziennikarka, copywriterka, redaktorka: sn2.eu, sn2world, welt.sn2world

Website: zlamanepioro.blogspot.com