Przeczytaj raport i sprawdź, jak wydać książkę

piątek, 14, sierpień 2015 07:42

Jak urządzić swoje miejsce pracy?

Written by Ewa Wiecha
Rate this item
(1 Vote)

Jak urządzić swoje miejsce pracy?

Pisarz, tak jak i każda inna osoba, potrzebuje odpowiedniego miejsca do pracy. Wbrew pozorom nie wystarczy nam jedynie biurko i byle jaki komputer. Warto zadbać o to, aby nasze stanowisko pozwalało się skupić i tworzyć prawdziwe bestsellery!

 

Wyposażenie podstawowe

Bezwzględną podstawą jest oczywiście odpowiedni komputer – stabilny i przede wszystkim dobrym oprogramowaniem antywirusowym. Dobrze mieć swoje dzieła odpowiednio zabezpieczone przed jakimikolwiek atakami hakerów. Oprócz komputera, dobrze mieć wygodne krzesło do biurka. Przy jego wyborze warto pamiętać o tym, iż to właśnie na nim będziemy spędzać najwięcej swojego czasu. Powinno być wygodne, ze stabilnym oparciem i przede wszystkim – dostosowane do naszych preferencji. Oprócz tego przyda się także zeszyt (do zapisywania pomysłów i ważnych rzeczy), drukarka oraz kilka długopisów.

 

Wyposażenie przydatne

Dobrze, aby w pomieszczeniu, w którym pracujemy, znajdował się regał z ważnymi książkami. Słowniki, encyklopedie czy leksykony to bardzo ważne elementy naszego wyposażenia. Nie wszystko bowiem można znaleźć w Internecie, a co więcej – nie zawsze te informacje są sprawdzone. Warto również gromadzić literaturę specjalistyczną, która pozwoli nam dopracować swój warsztat. Oprócz książek, dobrze mieć także materiały biurowe, takie jak spinacze, teczki, dziurkacz. Wbrew pozorom mogą się bardzo przydać, kiedy będziemy chcieli na szybko wydrukować i spiąć nasze dzieło lub zanieść je komuś do oceny.

 

Dekoracje też są ważne!

Jeśli lubisz pracować w pomieszczeniu o surowym wyglądzie – tak sobie swoje biuro urządź. Warto jednak zadbać o to, aby było ono chociaż minimalnie przytulne. Jakiś drobiazg – zdjęcie, maskotka czy po prostu ulubiona figurka mogą znacznie umilić proces tworzenia. Możesz wydrukować kilka plakatów motywacyjnych i powiesić w ramkach nad biurkiem. Pomysłów jest wiele, jednak najważniejsze jest to, aby Ci się dobrze pracowało!

Ewa Wiecha

Ewa Wiecha

Dziennikarka, copywriterka, redaktorka: sn2.eu, sn2world, welt.sn2world

Website: zlamanepioro.blogspot.com